Co robić w zimę?

kot w zimę

Zima jest jedną z najbardziej nie lubianych por roku ze wszystkich 4 jakie są nam znane i przyjęte. Główną przyczyną dlaczego właśnie tak jest, ponieważ jest zimno, wietrznie i mokro. Ludziom także nigdy nie dogodzisz w lato jest za ciepło a w zimę za zimno. Wszyscy się chyba jednak zgodzą, że lepiej jak jest cieplej niż jak marzniemy cali opatuleni w zimowe kurtki i szaliki na dworze. Narzeka się także, że w taką pogodę z jaką mamy do czynienia właśnie w tej porze roku nie ma co robić poza domem. Nic bardziej mylnego! Istnieje wiele sposobów na zabicie nudy, a nawet zaleca się aby wziąć urlop i wyjechać gdzieś w góry. No chyba że już tam mieszkamy. Jednak co w Zimę jest najciekawsze i jak najlepiej spędzić wolny czas z przyjaciółmi lub na własną rękę?

Przede wszystkim trzeba znaleźć miejsce w naszej okolicy gdzie możemy pozjeżdżać na nartach lub na snowboardzie albo wybrać się w góry. Kto nie próbował tego sportu to nie wiem na co jeszcze czeka. Nie ma co się zrażać jeśli ktoś nie umie bo nauczyć się można wszystkiego, tylko jednym to przychodzi później a drugim szybciej wszystko siedzi w naszej głowie i zależy od naszych chęci. Wrażenia z jazdy na desce czy nartach są fantastyczne i niezapomniane. Nawet nie trzeba wyjeżdżać specjalnie w góry na pewno w twoim województwie lub w pobliżu jest jakaś góra lub ośrodek z wyciągiem i wypożyczalnia sprzętu.

odpoczywający narciarz

Jeśli narty i snowboard nie są dla ciebie wybierz się na kulig, najlepiej konny gdzie jak za młodych lat usiądziecie ze znajomymi na sankach i zobaczycie kto wytrzyma najcięższe zakręty. Zazwyczaj po takich atrakcjach organizowane są wspólne ogniska przy których możemy się rozgrzać, najeść i napić czegoś mocniejszego w gronie naszych najbliższych.

kulig konny

Kolejną alternatywą jest wypad na łyżwy. Obecnie niemal w każdym mieście znajdziemy jakieś chociażby okresowe lodowisko, na którym będziemy się świetnie bawić, lub w ogóle nauczymy się jeździć. Ci co nie umieją muszą na początku przygotować się na parę upadków ale szybko powinni sztukę jazdy na łyżwach opanować, bo dla chcącego nic trudnego.